مقاله بررسی نقش تغذیه مناسب در بهبود یادگیری آموزشی در دانش آموزان

بار دیگر یکی از بهترین فایل ها در مورد مقاله بررسی نقش تغذیه مناسب در بهبود یادگیری آموزشی در دانش آموزانبرای شما نمایش داده می شود که می تواند نسبت به دریافت آن اقدام نمایید.
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل
مقاله بررسی نقش تغذیه مناسب در بهبود یادگیری آموزشی در دانش آموزان

مقاله-بررسی-نقش-تغذیه-مناسب-در-بهبود-یادگیری-آموزشی-در-دانش-آموزان

دانلود تحقیق بررسی نقش تغذیه مناسب در بهبود یادگیری آموزشی در دانش آموزان در 19 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

تاثیر تغذیه بر یادگیری


قسمتهایی کوتاه از متن:


مقدمه
نیاز انسان به غذا یکی از احتیاجات ذاتی یا فیزیولوژیک است که مهمترین عامل بقای زندگی و طول عمر می باشد.احتیاج به غذا دائمی است و ارگانیسم را مجبور میکند تا برای بدست آوردن غذا و رفع گرسنگی کوشش کند. تغذیه صحیح و متعادل نه تنها پدیده رشد را میسر می سازد و به تندرستی و طول عمر می انجامد،بلکه با تاثیر بر روی اعصاب و روان سبب رشد فکری و نمو نیروهای روانی می گردد. یادگیری عملی است که مستقیما با مغز سر و کار دارد ، و بیشتر فعالیت توسط مغز انجام می شود. به همین دلیل داشتن تغذیه مناسب برای یاد گیری بسیار ضروری است. انسان برای رشد و تداوم زندگی نیاز به دریافت مرتب غذا دارد تا بتواند با هضم و جذب آن انرژی لازم برای انجام اعمال حیاتی را به دست آورد ، به این روند تغذیه می گویند. همانطور كه تغذیه و رژیم غذایی مناسب ضروری ترین عامل سلامت است ، تغذیة ناسالم هم مهم ترین عامل بروز بیماری است . در دوران كودكی ، به خصوص سنین دبستان و همین طور در دوران نوجوانی ، به دلیل رشد سریع ، انسان بیش از هر زمان دیگر به تغذیة مناسب نیازمند است . خانواده ها ، در این دوران كه زمان شكل گیری و الگوپذیری غذایی در كودكان است ، می توانند موقعیتی فراهم كنند تا فرزندانشان از رژیم غذایی سالم و متنوع برخوردار شوند . از مهم ترین مواد غذایی که بر روی تغذیه تاثیری مستقیم دارند ، پروتئین ها هستند. همچنین مادی مانند کربوهیدرات ها باعث افزایش انرژی می شوند. که مصرف پروتئین و کربوهیدرات به صورت مکمل پیشنهاد می شود. نقش تغذیه در سلامت افراد در هر سنی شناخته شده است، زیرا تغذیه‌ی خوب موجب عملکرد بهتر ارگان‌های گوناگون بدن مانند مغز، سیستم ایمنی و دفاعی و قلبی‌عروقی می‌شود. تغذیه‌ی مناسب دانش‌آموزان نیز به‌ دلیل شرایط سنی، تحرک و فعالیت بدنی آن‌ها و درس خواندن و انجام تکالیف مدرسه نقش بسیار مهمی دارد. در روز‌های امتحان به ‌علت استرس و فشار‌های عصبی به ‌طور معمول تغذیه‌ی دانش‌آموزان دچار اشکال می‌شود که هم روی یادگیری تأثیر می‌گذارد و هم به ‌علت استرس، سیستم ایمنی بدن را تضعیف می‌کند و موجب می‌شود بیماری‌های متعدد در این دوران، سلامت آن‌ها را تهدید کند؛ بنابراین برای پیشگیری از آثار نامطلوب تغذیه‌ی نامناسب و بروز بیماری‌ها، باید یک برنامه‌ریزی غذایی صحیح برای دانش‌آموزان تنظیم کنید تا عملکرد مغز و یادگیری آن‌ها افزایش یافته و سیستم ایمنی بدن نیز تقویت شود. در سالهای اولیه مدرسه ، دانش آموزان تغذیه هایی را که خانواده ها به آنها می دهند را با خود می برند اما در سال های بعد و با رشد دانش آموزان و ورود به مقاطع بالاتر تحصیلی آنها دیگر تمایلی به حمل خوراکی به مدرسه ندارند.

تاثیر سوء تغذیه بر یادگیري دانش آموزان
دوران کودکی و نوجوانی مهمترین دوران رشد یک کودك است و تامین نیاز هاي تغذیه اي و رساندن مواد مغذي اعم ازپروتئین، انرژي ، ویتامین ها و املاح معدنی (ریزمغذی ها) نقش بسیار مهم و اساسی در رشد جسمی و تکامل مغزي ، ضریب هوشی و قدرت یادگیري دارد. عوارض بعضی ازاین کمبودها چه در دوران کودکی و چه در دوران نوجوانی و سنین مدرسه غیرقابل جبران است.
کودکان به دلیل افزایش نیاز در دوران رشد بیشتر درمعرض خطر می گیرند. افزایش نیاز در این دوران قابل توجه است و خصوصا کودکان در جهش هاي رشد نیاز بیشتري به مواد مغذي و ریزمغذی هایی مانند ید و آهن و روي و کلسیم دارند.
نیاز هاي تغذیه اي دختران و پسران خصوصا در دوران بلوغ به دلیل تفاوت سن بلوغ متفاوت است و بعد ازآن نیاز به دو ریزمغذي ید و آهن در دختران بیشتر است. شیوع گواتر ناشی از کمبود ید در سنین کودکی در دختران و پسران یکسان است ولی پس از بلوغ ، تعادل هورمونها درپسران بگونه اي است که رشد غده تیروئید در اثر کمبود ید در آنان متوقف می شود ولی در دختران نیاز همچنان تا دوران بارداري وجود دارد بهمین دلیل بعد از دوران بلوغ شیوع گواتر در زنان ۵ تا ۶برابر بیشتر ازمردان است.


فهرست مطالب مقاله بررسی نقش تغذیه مناسب در بهبود یادگیری آموزشی در دانش آموزان به شرح زیر می باشد:

مقدمه
تغذیه و تقویت حافظه
دلایل اهمیت تغذیه در سنین مدرسه
اهمیت صبحانه برای دانش آموزان
مطالعات انجام گرفته از همیت نقش صبحانه
مصرف آب میزان یادگیری دروس را بالا می برد
تاثیر سوء تغذیه بر یادگیری داش آموزان
فعالیت فکری
مواد مغذی مورد نیاز
برنامه غذایی مدرسه برای بهبود یادگیری
مداخله مدرسه در ارتقاء آموزش تغذیه
برنامه غذایی در خانه
نتیجه گیری
منابع

توضیحات: پرداخت توسط همه کارتهای عضو شتاب در درگاه بانک پاسارگاد امکان پذیر است. شما پس از خرید (مقاله بررسی نقش تغذیه مناسب در بهبود یادگیری آموزشی در دانش آموزان) سریعآ لینک دانلود در اختیارتان قرار می گیرد و می توانید آن را دانلود کنید.

نکته: شما می توانید هرگونه سوال را با مسئول پژوهش نگین فایل در میان بگذارید.
دانلود فایل

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل


کلمات کلیدی: مقاله تاثیر تغذیه بر یادگیری تحقیق تاثیر تغذیه بر پیشرفت تحصیلی مقاله نقش تغذیه در یادگیری دانش آموزان نقش صبحانه در یادگیری نقش تغذیه در پیشرفت تحصیلی نقش ورزش در یادگیری اثر تغذیه بر یادگیری دانش آموزان تغذیه مناسب دانش آموزان نگین فایل

مطالب مرتبط

مقاله بررسی نقش تغذیه مناسب در بهبود یادگیری آموزشی در دانش آموزان


مبانی نظری دیدگاه ها و نظریه های سلامت روانی

مبانی نظری وپیشینه پژوهش فساد و فساد اقتصادی (فصل دوم)

دانلود طرح توجیهی تولید ظروف یکبار مصرف اسفنجی

مبانی نظری و پیشینه پژوهش پیمان شکنی زناشویی(فصل دوم)

دانلود پرسشنامه تجارب جنسی آریزونا(ASEX) - فرم زنان

دانلود طرح توجیهی و کارآفرینی راه اندازی کارگاه آبکاری قطعات پلاستیکی

ادبیات نظری و پیشینه تحقیق پيش بيني و مدل هاي پيش بيني (فصل دوم)

مطالعات نظری و پیشینه پژوهش بررسی ارزیابی عملکرد مالی سازمانی (فصل2)

دانلود ادبیات نظری و پیشینه تحقیقاتی تعاریف و مدل های سرمایه فکری (فصل 2)

مقاله ترجمه شده تقاضا و مدیریت عرضه کننده: چالش منطقی